Labinot Tahiri ka disa fjalë për Ramush Haradinajn

0
66

Deputeti Labinot Tahiri, i cili ka kalaruar në grupin parlamentar të AAK-së, ka shkruar se sa i përket nënshtrimit të Serbisë ndaj Qeverisë së Kosovës, pas vitit 1999 me luftë, ndodhi vetëm tani viti 2019.

“Ishte ‘Qeveria Haradinaj’ dhe taksa, e cila ishte tronditje politike ndaj Serbisë.

Më, as Daqiqit e as Vuqiqit nuk ka me u ra ne mend me intervenu me ia hjek njohjet Kosovës!”, shkruan Tahiri në Facebook:

Postimi i plotë i Tahirit:

Qeveria Haradinaj!

Ramush Haradinaj, ndaq ne zgjedhje e ndaq pa to, për diqka të mirë , pas teje kush do që vjen, për një Lider të tillë mund të flitet mirë, vetem ateherë se kush e bashkon Shqipërinë e madhe.

Sa i përket nënshtrimit të Serbisë ndaj Qeverisë së Kosovës, pas vitit 1999, me luftë, ndodhi vetëm tani viti 2019!

Ishte ‘Qeveria Haradinaj’ dhe TAKSA, e cila ishte tronditje politike ndaj Serbisë.

Më, as Daqiqit e as Vuqiqit nuk ka me u ra ne mend me intervenu me ia hjek njohjet KOSOVES!

GO AHEAD LIDER OF KOSOVO!

Jam krenarë që të mbështeta!

Labinot Tahiri, Ferizaj Kosove e Shqipërisë.

Foto e realizuar në protesta kunder mbajtjes së Ramush Haradinaj ne Burgun e Francës!

Naten e mirë!

Burimi: TETOVASOT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here