Zidane te Chelsea? Këto janë tre kushtet e tij

0
88

Zinedine Zidane është i gatshëmqë të shkoj tëk skuadra e Chelseat në rolin e trajnerit nëse i plotësohen disa kushte financiare.

“The Sun” shkruan sot se ish trajneri i Real Madridit është i gatshëm të flasë seriozisht për tu bër trajneri i “Bluve të Londrës”, ku kërkon një buxhet prej 200 milion paund për transferimet.

Francezi thuhet se ka një kërkesë në ndarë në tre pjesë.

Marrëveshje e re me Eden Hazardin, ku parashihet që të qëndroj dhe të ndërtojë një ekip përreth tij.

Rreth 200 milion paund për të përmirësuar skuadrën – ku pritet të ketë ndryshime në të gjitha repartet e ekipit.

Të ketë rol kryesor në rekrutimin e lojtarëve së bashku me drejtorin, Marina Granovskaia.

Megjtihatë kjo lëvizje mbetet për tu parë në ditët në vijim./

Burimi: TETOVASOT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here