Zbulohet ilaçi kundër ejakulimit të parakohshëm

0
133

Shkencëtarët më në fund gjetën një tabletë që mund të parandalojë ejakulimin e parakohshëm, i cili shkakton problem të vërtetë në seks. Tani ju keni mundësinë të përjetoni orgazëm kur është e nevojshme.

Ekspertët mjekësorë janë duke testuar kligosiban dhe besojnë se mund të vonojë ejakulimin, pasi përmban substanca që reagojnë kolektivisht ndaj receptorëve të oksitocinës, e cila është përgjegjëse për kënaqësinë.

Ejakulimi i parakohshëm është një situatë ku një njeri arrin kulmin deri në një minutë që nga fillimi i penetrimit. Dhe situata është shumë serioze, pasi çdo i treti në botë vuan nga kjo.

Shkaqet janë problemet me prostatën, gjëndrën tiroide, përdorimi i drogës, depresioni, stresi, problemet në lidhje dhe ankthi nga akti seksual.

Materijali u mor nga TETOVASOT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here