Ziadin Sela: Nuk është qëllimi jonë kryesor ta mundim BDI-në ne duam ti bëjmë fitues të gjithë shqiptarët

0
49

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët sonte ka qenë i ftuar në TVM2 për të folur rreth aktualitetit politik në vend me theks zgjedhjet prezidenciale me ç’rast ka folur për shumë çështje aktuale politike në vend,Sela ka thënë se mosbashkpunimi i partive politike shqiptare ka pasoja,por një gjë duhet ta dijnë të gjithë,Aleanca nuk e ka synim dhe qëllim kryesorë ta fitoj BDI-në,por ne po punojmë që ti bëjmë fitues të gjithë shqiptarët dhe kjo arrihet në momentin kur Aleanca do të marrë legjimitetin dhe punën e parë që do të bëjë është ftesa për Tryezën e partive politike shqiptare dhe aty do marrim bashkarisht vemdime me të cilat do ti bëjmë fitues të gjithë shqiptarët.

Ky është vizioni ynë për politikbërjen shqiptare në Maqedoninë e Veriut.

Burimi: TETOVASOT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here