Studentja shqipare që diplomoi në afat rekord në Amerikë është me prejardhje nga Kumanova

0
39

Më 11 Maj 2019, në Cleveland State University të Cleveland Ohio’s
SHBA diplomoi Vanesa Demiri. Ajo është vajza e Skender dhe Selvete Demirit nga Llojani i Kumanovës, kurse e veçanta është se ka kryer studimet në afat record.

“Studimet 4vjeçare i kreu brenda 3 vjetësh edhe atë me sukses shembullor, drejtimi BACHELOR OF SCIENCE IN HEALTH SCIENCES! Me mençurinë dhe bukurin e saj Vanesa është ajo që na e zbardhi fytyrën jo vetëmse familjes së Bajaram Demës por edhe të gjithë shqiptarisë!
SUKSESE E DASHUR VANESA”, ka shkruar me këtë rast familjari i saj, Ajaz Emini, transmeton Gazeta Lajm.
Siç e shihni në foto, gjatë ceremonisë së diplomimit, Vanesa ka mbajtur me krenari shallin kuq e zi me shqiponjën dykrenare.

Burimi: FJALA.MK

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here