Monday, September 21, 2020
Home LAJME

LAJME

On each category you can set a Category template style, a Top post style (grids) and a module type for article listing. Also each top post style (grids) have 5 different look style. You can mix them to create a beautiful and unique category page.

Inxhinierët shqiptar të informatikës ligjerata falas për Google Classroom

0
Ky projekt filloj në mënyrë vullnetare nga dy inxhinier të informatikës Enes Ismaili dhe Egzon Ramadani i cili njëherit është edhe profesor...

EKSKLUZIVE: MARRËVESHJA KOSOVË-SERBI–Material Ekskluziv Nga Burimet E Vendimmarrjes Ndërkombëtare!

0
EKSKLUZIVE: DISA NGA PIKAT KYÇE TË DRAFT MARRËVESHJES SË PROPOZUAR TË “TRAKTATIT TË MIQËSISË DHE FQINJËSISË SË MIRË” NDËRMJET SERBISË DHE KOSOVËS

Lajm befasues- erdhën shpejt në Kosovë ilaçet amerikane kundër koronavirusit!

0
Kosova ka nisur të furnizohet me dy ilaçet, të cilat javën e kaluar u aprovuan nga autoritetet amerikane për përdorim në luftimin...

Harta amerikane: Kush po e pengon këtë projekt-ide! Kosova e merr...

0
Sikur z.Grenelli të vinte me një hartë në dorë, si kjo e botuar nga një revistë ushtarake amerikane, ku Kosova jo se...

Serwer i shkruan Thaçit: Keni plan ta ndani Kosovën prandaj doni...

0
I dashur Hashim,Unë jam plotësisht dashamirës ndaj ambicieve euro-atlantike të Kosovës dhe vazhdimisht kam dhënë përpjekje për këtë qëllim. Por nuk është mençuri të...

TËRHlQET Vuçiç, KOMPROMlS me shqiptarët ose shkojmë drejt humbjes

0
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka thënë se nuk ka zgjidhje tjetër për Kosovën, përveçse arritjes së një marrëveshje, e cila do të pranohet...

Shkencëtarët besojnë se janë pranë zbulimit të vaksinës për covid-19

0
Hulumtuesit në Imperial College London thonë se ata tashmë kanë rezultuar të suksesshëm me trajtimin te minjtë dhe në qershor mund të fillojë testimi...

Kurti: Duhet të mësojmë të zëmë peshk dhe jo vetëm të...

0
Në kuadër të fushatës zgjedhore për kryetar të Podujevës, kandidati nga Lëvizja Vetëvendosje, Shpejtim Bulliqi ka mbajtur sonte takim me të rinjtë dhe sportistët...

LAJMËRIM

0
LAJMËRIM - Lajmërohen nxënësit dhe profesorët (mësuesit) e të gjitha shkollave, se nga nesër më 11.03. 2020 (ditë e Mërkurë ) deri më 24 03....

Djali i Presidentit Trump: Largim trupash nga Kosova Mbështet Senatorin Perdue...

0
Djali me të njëjtin emër i Presidentit Donald Trump i është bashkuar presionit mbi Kosovën për të hequr taksën ndaj mallrave serbe. “Ka 650 trupa...