Monday, September 21, 2020
Home LAJME BOTA

BOTA

On each category you can set a Category template style, a Top post style (grids) and a module type for article listing. Also each top post style (grids) have 5 different look style. You can mix them to create a beautiful and unique category page.

Australi, peshkaqeni sulmon dy turistë

0
Një britanik u plagos rëndë nga një sulm brutal peshkaqeni pranë Reef Barrier në lindje të Australisë. Alistair Raddon, 28 vjeç nga Southampton, humbi këmbën e djathtë në sulm ndërsa 22-vjeçari Danny Maggs, nga Plymouth,...

Assad e quan Erdoganin hajdut

0
Presidenti sirian Bashar al-Assad e quajti homologun e tij turk Recep Tayyip Erdogan një “hajdut” në vizitën e tij të parë në zonat në provincën Idlib që kohët e fundit janë kthyer nën kontrollin...

Thaçi takohet me Trump: S’do të lejojmë kurrë cënimin e raporteve speciale me SHBA-të

0
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi është takur sot në Nju Jork me presidentin e SHBA-ve, Donald Trump. Këtë, presidenti Thaçi e ka bërë të ditur përmes një postimi në Facebook. Thaçi ka thënë se Trumpit i...

Rrëfimi i gruas që u keqtrajtua nga miliarderi amerikan: Kërceva në det plotë me...

0
Sarah Ransome për gjashtë muaj kishte qëndruar e ngujuar në ishullin privat të multimilionerit amerikan Jeffrey Epstein, por kur e kuptoi se ai është gjetur i vdekur në qelinë e burgut, vendosi të flet...

Universi lëviz me shpejtësi marramendëse 100 mijë km/h

0
Dukemi të palëvizshëm por zhvendosemi vazhdimisht me 100 mijë km/orë: kështu universi udhëton me shpejtësi të jashtëzakonshme. Është e lehtë të harrojmë shpejtësinë me të cilën udhëtojmë në hapësirë, sepse ne në të vërtetë nuk...

Dasma me Jennifer Lopez po afron, Alex befason me deklaratën: Të gjithë ish-partnerët të...

0
Jennifer Lopez dhe Alex Rodriguez së shpejti do kurorëzojnë dashurinë e tyre në martesë. Pas propozimit të Alex, duket se çifti ka filluar të bëjë përgatitjet e para të dasmës duke përfshirë këtu edhe...

Nga aleat në armik: Erdogan përjashton nga partia ish-kryeministrin

0
Nga aleat në armik: AKP pritet të përjashtojë nga partia ish-kryeministrin dhe kryetarin e partisë, Ahmet Davutoglu. Tezat neo-osmane të tij janë ende në themel të politikës së jashtme të Turqisë. Qëndrimi kritik ndaj kreut...

Tentoi të arrinte kufirin anglez me not, emigranti gjendet i vdekur në ujrat belge

0
Trupi i një emigranti nga Iraku, i cili u përpoq ta kalonte ngushticën mes Francës dhe Britanisë së Madhe përmes notit, është gjetur pa shenja jete në brigjet e Belgjikës. Emigranti 48 vjeç u gjet...

Një emigrant ka humbur jetën, ndërsa 12 emigrantë të tjerë lëndohen rëndë

0
Një person emigrant nga Bagladeshi ka vdekur, katër emigrantë janë lënduar rëndë, ndërsa tetë të  tjerë janë lënduar më lehtë, në aksidentin që ka ndodhur  mbrëmë në orën 19,40 në autostradën Demir Kapi-Negotinë mes...

Roma gjobit turistët, nëse konsumojnë ushqime në shkallët e famshme

0
Roma do t’u vendosë gjoba të kripura turistëve, të cilët ulen dhe konsumojnë diçka në shkallaret e famshme të ‘’Trinita’ dei Monti’’ një nga pasuritë arkitekturore të qytetit. Një rregullore e policisë, e cila vendoset...