Monday, September 21, 2020

LAJMËRIM

0
LAJMËRIM - Lajmërohen nxënësit dhe profesorët (mësuesit) e të gjitha shkollave, se nga nesër më 11.03. 2020 (ditë e Mërkurë ) deri më 24 03....

Bashkimi Demokratik për Integrim hap shtabin lokal në Likovë

0
Bashkimi Demokratik për Integrim në kuadër të përgatitjeve për zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 12 prillit, sonte ka hapur shtabin lokal në komunën e...

Pas një sëmundje ka ndërruar jetë në moshën 93-vjeçare Isen Iseni...

0
Varrimi i të ndjerit do të bëhet sot në varrezat e fshatit Llojan, në ora 15;00. “Plaku i Lojanit” u bë i njohur për...

SHQIPTARIA TRETET NË SYTË TANË

0
Besa në koalicion parazgjedhor me LSDMV! nuk shkon se nuk shkon, ama hiç nuk shkon! Mos vallë Zaevi është dakorduar që në një të ardhme...

BDI: “Sojuzi” LSDM-BESA, kundër interesave shqiptare

0
Dështimi i unifikimit të votës opozitare shqiptare dhe shndërrimi i saj në “sojuzin” LSDM-BESA defaktorizon sërish shqiptarët, tha ministri i Arsimit, Arbër Ademi në debatin...

Hajrulla Misini i bashkangjitet Alternativës 27/02/2020

0
Hajrulla Misini, i mirënjohur në opinion si Komandant Shpati – njëherit zëdhënës i UÇK-së, prej sot zyrtaritsht i është bashkangjitur Alternativës së Afrim Gashit. “Sot...

Ish ushtarët e UÇK-së i dërgojnë mesazh politikës!

0
Nuk është e lehtë të shkruash për dikë që nuk trembet. Dikë, që është dëshmuar në trimëri. E trimëria nuk i përkon secilit, sepse...

Reagim

0
Si është e mundur që të kemi vazhdimisht rritje ekonomike, zvoglim të papunësisë dhe rritje të investimeve e mos të jetojmë më mirë, të...

Sot u shpërbë parlamenti i RMV-së i cili shërbeu si berzë...

0
Sot u shpërbë parlamenti i RMV-së i cili shërbeu si berzë ku fitohej liria e shmangej burgu për vetem një votë, ku krimineli e...

SHOQATA E TË PERSEKUTUARVE OFRON NJË ZGJIDHJE PËR KOALICION TREPALËSH

0
Që të tre partitë, Aleanca, Besa dhe Alternativa e kanë qëllimin e njejtë-pushtetin. Që ti maksimalizojnë votat e veta, këto tre parti duhet PATJETËR të...