Thursday, September 24, 2020

Albin Kurti: Nuk kam ndryshuar qëllime e parime por strategji

0
Fituesi i zgjedhjeve të përgjithshme në Kosovë për të qeverisur vendin thotë se nuk kanë ndryshuar as qëllimet dhe as parimet e tij por...

Vetëvendosje bindshëm prinë edhe në votat e Diasporës

0
Lëvizja Vetëvendosja po prin bindshëm në numërimin fillestar të votave nga diaspora. Partia e Albin Kurtit ka marrë 653 vota nga numërimi i paradites. Partia...

Alarmante, Shqipëria po shpopullohet, banorët e fshatrave: S’ka kush na varros

0
Prej 30 vitesh, nga Shqipëria janë larguar rreth 1 milion e gjysmë qytetarë të saj. Më shumë se gjysma e qytetarëve që jetojnë në...

Albin Kurti: Le të votojmë dhe le të festojmë

0
Kandidati për kryeministër nga radhët e VV-së, Albin Kurti ka mbërritur në Fakultetin Juridik, aty ku dhe do të votojë, ku ishte i shoqëruar...

Studentja e vetme që diplomoi me mesatare 10.0 nuk u pranua...

0
Shqipdona Lahu, studentja e cila kishte përfunduar Fakultetin e Mjekësisë më notën maksimale 10.0 nuk ka arritur të zgjedhet asistente në asnjërën prej tri...

Mësuesja kosovare bëhet hit në internet: Zgjedh nxënësit për fotot e...

0
Gentijana Maloku, një vajzë e re nga Vushtrria, ka kurorëzuar dashurinë e saj me martesë ditë më parë. E për këtë ditë kaq të veçantë,...

Aksident tragjik në Greqi, vdes 31-vjeçari shqiptar

0
Një aksident tragjik ka ndodhur ditën e sotme në Karapathos, në Greqi, ku një shtetas shqiptar, 31 vjeç, i identifikuar si Kleo Sulejmani, ka...

Kolonë të tillë nuk keni parë asnjëherë, deri në 9 orë...

0
Mërgimtarët kosovarë kanë hasur në kolona tejet të gjata në kufirin Serbi-Kroaci. Lexuesit kanë dërguar një video ku shihen kolonat gjatë ditës së djeshme. Ai ka...

Autobusi me udhëtarë kosovarë në “Rrugën e Kombit” merr flakë nga...

0
Një autobus sot është përfshirë nga flakët në “Rrugën e Kombit”, gjersa po vinte në Kosovë nga Shqipëria, po që fatmirësisht të gjithë udhëtarët...

Haradinaj uron myslimanët për festën e Kurban Bajramit

0
Kryeministri në dorëheqje i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, në një shkrim në llogarinë e tij në rrjetin social Facebook, ka uruar qytetarët myslimanë...