Monday, September 21, 2020
Home Stil jete Shëndetësi & Fitnes

Shëndetësi & Fitnes

Shkak për depresion, mungesa e bakterieve në zorrë

0
Mungesa e disa baktereve specifike te zorrët mund të jetë shkak për çrregullime depresive tek individët, sipas studimit të botuar në revistën “Nature Microbiology”...

Zbulohet ilaçi që mbron nga humbja e kujtesës në pleqëri

0
Një ilaç eksperimental për mbrojtjen e qelizave të trurit ka ngjallur shpresë për trajtimin e humbjes së kujtesës, aftësisë së dobët për të marrë...

Shkaktohet prej celularit, kjo është sëmundja që po prek gjithë njerëzimin

0
Një grup shkencëtarësh nga Hong Kongu kanë tronditur botën me studimin e tyre. Ata pretendojnë se kanë një zbuluar një sëmundje të re, e cila...

Cigarja rrezikon edhe shikimin, sipas një studimi të ri

0
Përveç zemrës dhe mushkërive, pirja e duhanit më shumë se 20 cigare në ditë mund të dëmtojë edhe sytë, sipas zbulimit të universitetit Rutgers. Në...

Vuani nga artriti? Ja lëngu që ju zgjidh problemin

0
Lëngu i boronicës mund të lehtësojë dhimbjet në kyçe për të gjitha gratë që vuajnë nga artriti. Një studim i vogël sugjeron një gjysmë litër...

Pse duhet të vini një gotë me ujë në dhomë, para...

0
A e dini se konsumimi i ujit gjithashtu sjell disa benefite sipas kohës që mund ta pimë? Me siguri nuk e kishit menduar se gjithmonë...