Po të ishit ju gjykatës, si do e zgjidhnit këtë çështje!?

0
Shkruan: Agron SHERIFI Në shtetin e Teksasit në SHBA, një biznesmen vendosi të hapë një pijetore dhe...

REFLEKTIM I HOLLËSISHËM PËR T’I THIRRUR VETËDIJES NË KOHËRA TË TURBULLTA!

0
Shkruan: Agron SHERIFI Pandemia eshte biznes dhe asgje tjeter, pavaresisht prezences se virusit! Per cdo vit ne mbare boten...

DILEMA: Zgjidhje apo zgjedhje?!

0
Shkruan: Qufli OSMANI Jemi fillë përpara fillimit të vitit të ri shkollorë, por pa ndonjë zgjedhje apo zgjidhje konkrete...

Ua thash por nuk me degjuan, per fat te keq! (Vazhdim)

0
Shkruan: Dervish ALIMI 1. Kontribut për debatin publik kushtetuto-juridik aktual (korrik, 2001) 

Flokët e thinjur të liderit

0
Shkruan: Arlind FARIZI Qe thinjur, lodhur, hartë i qe bërë fytyra ku lehtë gjindej ekuatori i mërzisë së të...

Politika shqiptare e preferon genjeshtren e embel perpara te vertetes se...

0
Shkruan: Dervish ALIMI Vite me pare, gjate qeverisjes VMRO-BDI, kur u morr vendimi per t'u ndertuar Autostrada Kercove-Oher, doli...

Ua thash por nuk më dëgjuan, fatkeqësisht!

0
Shkruan: Dervish ALIMI Botuar ne Tetovë, 16.01.2016 Kontribut për debatin publik kushtetuto -juridik aktual (ne Gazeten...

Sela, Gashi, Thaçi, Kasami, Zaev, Mickovski dhe Pendarovski bashkë kundër një...

0
Kryeministri shqiptar ua është bërë therë në këmbë të gjithë liderëve maqedonas,por edhe liderëve shqiptar që janë bashkuar të gjithë kundër...

LUMTURIA – NË PRITJE PËR TA TAKUAR TEK E ARDHMJA APO...

0
Shkruan: Agron SHERIFI Të gjithë e presin lumturinë në një të ardhme imagjinare (për të qenë të lumtur), sikur...

ADEM DEMAÇI (1936-2018)

0
Adem Demaçi u lind, zyrtarisht, më 26 shkurt 1936, kurse, si mësojmë nga romani “Libër për Vet Mohimin”, që...

Dialog ndërmjet militantëve të BDI dhe LB për ate se kush...

0
Shkruan: Dervish ALIMI BDI: Ne e kemi celesin per formimin e shumices parlamentare. Celesi eshte tek Kandidati yne...

FENOMENI “PËRTEJ DASHURISË” NË REPUBLIKËN E MAQEDONISË VERIORE!

0
Shkruan: Agron SHERIFI Ata të cilët nuk kanë unin, qëndrimin dhe karakterin individual, identifikohen me subjektet politike, duke pretenduar se i "duan"...

LOJTARË TË NDRYSHËM – QËLLIMI I NJEJTË!

0
Shkruan: Agron SHERIFI LOJTARË TË NDRYSHËM - QËLLIMI I NJEJTË! Perderisa partite e taborit maqedonas bashkepunojne ne heshtje, partite...

Gradimi në poste politike i prish njerëzit…!!!

0
Shkruan: Agron SHERIFI Në politikë nuk është parakusht të dish shkrim-leximin mirë, sepse nëse kjo do të ishte kushti,...

PASKA NDRRUAR JETË EKREM TAIRI NGA FSHATI SLLUPÇAN I KOMUNËS SË...

0
Shkruan: Nehat JAHIU Me dhembje pranova lajmin për vdekjen e tani të ndjerit z. Ekrem Tairit nga fshati Sllupçan...

MBRESAT E MIA PËR MIKUN TIM NEHAT JAHIU

0
Seveme FETIQI Para dy-tri vitesh në mënyrë vizuele e njoha mikun Nehat Jahiu, edhe atë...

MJEKU I PALODHUR, d-r VALON SALIU MBARON SPECIALIZIMIN DHE BËHET...

0
Rexhep ADEMI Valon Saliu është mjeku që me sukses mbaroi specializimin disa vjecar për të marr titullin KIRURG shkruan...

Studenti duhet t’i bind të tjerët se do të jetë i...

0
Mirhat Aliu Thonë se jeta studentore është periudha e artë dhe më e vlefshme e jetës sonë. Realisht, askush nuk...

Malli të djeg zemrën!!!

0
Arburim Iseni Sot i bëra retro kujtimet e mia kohën kur isha nxënës i...

KRYEVEPRA PUBLICISTIKE E POETIT NEHAT JAHIU

0
BAKI YMERI Nehat Jahiu vjen para...