Tuesday, July 14, 2020

SHBA furnizon me armatime ushtrinë Maqedonisë

0
Ende pa u bërë anëtare e NATO-s, Maqedonia e Veriut ka në plan që në bashkëpunim me vendet e tjera të modernizojë arsenalin ushtarak,...

JU NJOHIM ME BIOGRAFINË DHE VEPRIMTARINË E MEVLYDE (MEZINI) SARAÇI

0
MEVLYDE (MEZINI)  SARAÇI, u lind më 15.12.1954, në Mitrovicë, në një familje qytetare me kushte mesatare ekonomike, nga prindërit Halim dhe Fatime Mezini. ARSIMIMI Shkollimin fillor...

Konfirmohet, Instagrami ndikon negativisht në lidhjen tuaj

0
Në kohën kur gati secili e plason jetën e tij në rrjetet sociale, ato si fenomen kanë ndikim të përditshëm dhe të paimagjinueshëm në...

Aksident me një të plagosur në Tiranë

0
Një aksident rrugor me pasojë një të plagosur është regjistruar pasditen e kësaj të shtune në rrugët e kryeqytetit, ekzaktësisht pranë Gjykatës së Shkallës...

Reka takohet me banorët e fshatrave Çeflik, Patishka Reka, Batincë dhe Studeniçan (FOTO)

0
Kandidati për president, Prof. Blerim Reka, gjatë pasditës së sotme vazhdoi fushatën e tij në fshatin Çeflik, Patishka Reka, Batincë dhe Studeniçan, ku u takua...

Të qenurit adoleshent

0
Adoleshenca konsiderohet si faza më e lumtur dhe më e bukur e jetës sonë dhe në të njejtën kohë është faza më trishturse dhe...

Erdogan: Lus Allahun që rezultatet e zgjedhjeve të jenë në të mirë të vendit...

0
Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, ka folur pas përfundimit të votimit në zgjedhjet lokale. Ai ka thënë se Turqia zgjedhjet e 31 marsit i ka...

Qëllimi i vetëm i tyre është ardhja në pushtet

0
Kampanja parazgjedhore filloi parakohe si te blloku shqiptarë poashtu edhe te ai maqedonas, vetëmse te partitë tona shqiptare po vërehet haptazi se qëllimin e...

Lyrical Son ‘diss’ Getit dhe Majkut? “Kanë met pa ideja, Versace, versace, po dokni...

0
Më datë 17 shkurt “PINT” lansuan albumin e ri “United State of Albania” i cili përmban 23 këngë, në mesin e të cilave shumë...
226,571FansLike
67,936FollowersFollow
32,600SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Featured

Most Popular

Serwer i shkruan Thaçit: Keni plan ta ndani Kosovën prandaj doni...

0
I dashur Hashim,Unë jam plotësisht dashamirës ndaj ambicieve euro-atlantike të Kosovës dhe vazhdimisht kam dhënë përpjekje për këtë qëllim. Por nuk është mençuri të...

Latest reviews

Shaqiri e zgjedh ekipin e tij të ëndrrave: S’ka vend për...

0
Xherdan Shaqiri e ka luajtur me dhe kundër disa prej futbollistëve më të mirë në botën e futbollit dhe në prag të ndeshjes së...

Ish-kryeministri turk: Turqia është shtet shqiptar, po aq sa është edhe...

0
Ahmet Davutogllu, ish-kryeminitri turk në një deklaratë drejtuar shqiptareve ka folur fjalë të mira për shqiptarët dhe Shqipërinë . Teksa iu përgjigj pyetjeve të shumta...

Meta – Pendarovski: Shqipëria do të vazhdojë të jetë mikja më...

0
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta sot mori pjesë në inaugurimin e Presidentit të ri të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski. Pas ceremonisë së...

More News