LATEST ARTICLES

Po të ishit ju gjykatës, si do e zgjidhnit këtë çështje!?

0
Shkruan: Agron SHERIFI Në shtetin e Teksasit në SHBA, një biznesmen vendosi të hapë një pijetore dhe...

REFLEKTIM I HOLLËSISHËM PËR T’I THIRRUR VETËDIJES NË KOHËRA TË TURBULLTA!

0
Shkruan: Agron SHERIFI Pandemia eshte biznes dhe asgje tjeter, pavaresisht prezences se virusit! Per cdo vit ne mbare boten...

DILEMA: Zgjidhje apo zgjedhje?!

0
Shkruan: Qufli OSMANI Jemi fillë përpara fillimit të vitit të ri shkollorë, por pa ndonjë zgjedhje apo zgjidhje konkrete...

Ua thash por nuk me degjuan, per fat te keq! (Vazhdim)

0
Shkruan: Dervish ALIMI 1. Kontribut për debatin publik kushtetuto-juridik aktual (korrik, 2001) 

Flokët e thinjur të liderit

0
Shkruan: Arlind FARIZI Qe thinjur, lodhur, hartë i qe bërë fytyra ku lehtë gjindej ekuatori i mërzisë së të...

Politika shqiptare e preferon genjeshtren e embel perpara te vertetes se hidhur!!!

0
Shkruan: Dervish ALIMI Vite me pare, gjate qeverisjes VMRO-BDI, kur u morr vendimi per t'u ndertuar Autostrada Kercove-Oher, doli...

Ua thash por nuk më dëgjuan, fatkeqësisht!

0
Shkruan: Dervish ALIMI Botuar ne Tetovë, 16.01.2016 Kontribut për debatin publik kushtetuto -juridik aktual (ne Gazeten...

Sela, Gashi, Thaçi, Kasami, Zaev, Mickovski dhe Pendarovski bashkë kundër një shqiptari për kryeministër

0
Kryeministri shqiptar ua është bërë therë në këmbë të gjithë liderëve maqedonas,por edhe liderëve shqiptar që janë bashkuar të gjithë kundër...

LUMTURIA – NË PRITJE PËR TA TAKUAR TEK E ARDHMJA APO JEMI VETË NE...

0
Shkruan: Agron SHERIFI Të gjithë e presin lumturinë në një të ardhme imagjinare (për të qenë të lumtur), sikur...

ADEM DEMAÇI (1936-2018)

0
Adem Demaçi u lind, zyrtarisht, më 26 shkurt 1936, kurse, si mësojmë nga romani “Libër për Vet Mohimin”, që...