More

  admin - Faqe 1

  401 Posts
  0 Comments

  GJERGJ KASTRIOTI NË BETEJËN E NISHIT DHE KISHA E TIJ NË RAHOVICË

  Si sot 580 vite më parë,  më 3 nëntor 1443, ndodhi Beteja e Nishit dhe 2-3 ditë më pas më 5-7 nëntor 1443, qëndrimi i...

  MacShane: Shtetet mosnjohëse të BE-së dhe NATO-s duhet të pranojnë se Kosova nuk është koloni e Serbisë

  Ish-nënsekretari i Britanisë së Madhe për Punë të Jashtme, përgjegjës edhe për Ballkanin Perëndimor në vitet 2001-2005, Denis MacShane, nëpërmjet një letre të botuar në...

  Misioni i rradhës në kuadër të Erasmus Plus

  Misioni i rradhës në kuadër të Erasmus Plus Projekti 'COUNT ME IN TEACH ME A WORD' në kuadër të programit Erasmus Plus, Shkolla Fillore "7...

  KUSH DUHET TË ZGJEDHET REKTOR I ARDHSHËM I UNIVERSITETIT TË TETOVËS?

  Shkruan: Prof.dr. Eip RUFATI Për të vendosur se cilin rektor duhet të votoni, është e rëndësishme të bëni hulumtim dhe të analizoni me kujdes kandidatët në...

  Më ke parasysh mua, më mëso një fjalë!

  Projekti me titull ' Më ke parasysh mua, më mëso një fjalë' ne kuadër të Erasmus Plus, Shkolla Fillore Komunale ' 7 MARSI' ishte nikoqire...

  EDHE NJË MEGA MASHTRIM, APO NJË MEGA SKANDAL

  Rexhep Asani Qeveria më e korruptuar e Europës, Qeveria më e paaftë, pra Qeveria e RMV po mashtron opinionin publik për nevojat e tyre për vota...

  Ambasadori i Republikës së Kosovës në vendin tonë Florian Qehaja realizoi takim pune me Rektorin e Universitetit të Tetovës

  Më 27 shkurt 2023, në Universitetin e Tetovës qëndroi për vizitë Ambasadori i Republikës së Kosovës në Maqedoninë e Veriut, shkëlqesia e tij Florian Qehaja,...

  Ekskluzive: Koha ka përfunduar për Kurtin dhe Vuçiç’in – nënshkrim ose konflikt

  Nga Lirim Mehmetaj 24 Shkurt 2023 / 13:57 E hënë, 27 shkurt, mund të jetë dita historike që përcakton rrjedhën e zhvillime ndërshtetërore në mes të Kosovës dhe...

  MANU dhe heshtja e saj, gafi „shkencor“ i rradhës!

  Shkruan: Prof.dr. Florim Ajdini Akademia e Shkencave dhe Arteve e Republikës së Maqedonisë së Veriut, duhet të  prononcohet urgjentisht lidhur me zbulimin epokal të Stelave të...

  Fundi-Shpërbërja e Federatës Ruse

  Rusia vazhdon traditën e saj të luftës ekspansioniste kundër Perëndimit, siç historikisht, ka qenë promotori i shumicës së të këqijave që na kanë ndodhur në...

  Find me on

  Latest articles

  Newsletter

  Subscribe to stay updated.