More

  admin - Faqe 40

  399 Posts
  0 Comments

  Vjosa Osmani zbulon moton e fushatës

  Ushtruesja e detyrës së Presidentit të vendit, Vjosa Osmani, e cila deri më tani ka garuar në zgjedhje me LDK-në, ka zbuluar moton e “iniciativës”...

  Mitet rreth koronavirusit që i’u rezistuan fakteve…

  Duke nisur nga spekulimet se koronavirusi është krijuar në një laborator, një sasi e madhe e informacioneve të rreme kanë qarkulluar përreth globit gjatë vitit...

  Gëzuar festën e Krishtlindjeve

  Në emër të stafit akademik, studentëve dhe të punësuarve të tjerë në Universitetin e Tetovës dhe në emrin tim personal, të gjithë besimtarëve të krishterë...

  Viti 2020 ishte i vështirë për Tokën. Po për hapësirën?

  Viti 2020 ka qenë i vështirë për planetin Tokë, me pandeminë e COVID-19 që ndërpreu rrjedhën normale të jetës. Me kaq shumë popullsi, të mbyllur në...

  Simptoma e çuditshme e COVID-19

  Shumica e njerëzve që preken nga COVID-19, por i mbijetojnë virusit nuk u garantohet gjithmonë një shërim i plotë. “Ndërsa shumica e personave me COVID-19...

  Apple mbyll dyqanet në SHBA dhe Mbretërinë e Bashkuar

  Kur pritet që Apple të rihap dyqanet mbetet e paqartë për momentin. Apple ka mbyllur përkohësisht të 53 dyqanet e saj në shtetin amerikan të Kalifornisë...

  Hakeri shqiptar vodhi Bitcoin me vlerë 500 mijë euro / Tre shtete europiane i vihen pas

  Autoritetet shqiptare janë përfshirë në një ekip ndërkombëtar hetimi për zbulimin e një rrjeti mashtruesish kompjuterikë që sipas të dhënave të deleguara nga drejtësia austriake...

  Biden zgjeron ekipin e tij për të luftuar Covid-19

  Presidenti i zgjedhur amerikan, Joe Biden zgjeron ekipin e tij për të luftuar Covid-19. Presidenti i zgjedhur bëri disa emërime të tjera për të forcuar koordinimin...

  Sot vetëm një rast vdekje me COVID-19 në Kosovë

  Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit është regjistruar vetëm një rast i vdekjes në Kosovë. Kjo ka...

  Find me on

  Latest articles

  Newsletter

  Subscribe to stay updated.