More

  admin - Faqe 1

  150 Posts
  0 Comments

  Zbulohet libri i Historisë që Beogradi e mbajti të fshehur ndër vite, “Shqiptarët janë vendas të Ballkanit, Serbët kanë rrëmbyer tokat e tyre

  Historia e klasës së gjashtë në Serbi tregon se shqiptarët janë vendas të Ballkanit dhe që serbët kanë rrëmbyen tokat e tyre. Mediat beogradase raportojnë se...

  Ngrihet Alarmi! Ambasadori Amerikan Tregon Kush Është Armíku Më I Madh I Kosovës

  Ambasadori i SHBA-së në Kosovë, Philip Kosnett ka qenë i drejtpërdrejt dhe shumë i prerë në deklaratat e tij në një intervistë për Radio Kontakt...

  Ja sa shitet një votë!!!

  Nëse në zgjedhjet e mëherëshme një votë është blerë për 600 deri në 1000 denarë nga ajo që është bërë e ditur sot kjo ka...

  Ja se çfarë do të blejë Kosova nga Kroacia pas marrëveshjes “shtet me shtet”

  Në duart e ushtarëve të Kosovës, së shpejti pritet të jenë a rmë e pajisje të ndryshme, prodhim kroat. Ato do të vijnë, përmes realizimit...

  Ambasada amerikane ripërsërit thirrjen për përmbylljen e misionit të UNMIK-ut

  Ambasada amerikane në Prishtinë, ka reaguar lidhur me misionin e UNMIK-ut, pas mbledhjes së Këshillit të Sigurimit të OKB-së. Në një postim në Twitter, ambasada ka...

  Kush kujt do i ndihmoj ne zgjedhjet lokale?

  Zgjedhjet lokale 2021 Beteja e ashper per Komunen e Tetoves ndermjet partive politike shqiptare sidomos ndermjet Beses dhe BDI-se per kreun e qytetit, te cilet njeherit...

  Termet Në Beograd Nga Deklarata E Fundit E Albin Kurtit: Nuk Heq Dorë Nga Bashkimi Kombëtar

  Kurti i kth,ehet temës për bashk,imin kombëtar: Synimet tona mbes,in të njëjta. Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti në përvjet,orin e 16 të themelimit të partisë...

  Shefi i NATO-s: “Ushtria e Kosovës mund të hyjë në Mitrovicën e Veriut pa lejen tonë”

  Sekretari i përgjithshëm i NATO’s, ka thënë se ushtria e Kosovës mund të f utet në veri pa lejen e KFOR’it. Stoltenberg ka thënë që...

  NATO “Permledh” Keq Vuçiqin Pas Aksionit Në Veri: Ky Është Ligji I Republikës Së Kosovës

  Aleanca veri-atlantike, NATO, e sheh operacionin e Policisë së Kosovës më 13 tetor kundër kontrabandimit të mallrave si, “veprim për vendosjen e ligjit” dhe thotë...

  SHBA zotohet për mbështetje ndaj Kosovës në fushën e sigurisë dhe të mbrojtjes!

  Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë zotuar për mbështetje ndaj Kosovës në fushën e sigurisë dhe të mbrojtjes. Kështu ka njoftuar Ministria e Mbrojtjes në një...

  Find me on

  Latest articles

  Newsletter

  Subscribe to stay updated.