More

  admin - Faqe 3

  83 Posts
  0 Comments

  Miku i madh i shqiptarëve Eliot Engel, vjen me urim të veçantë për Pavarësi

  Eliot Engel ka uruar shtetin e Kosovës për 13 vjetorin e Pavarësisë. “Gëzuar Ditën e Pavarësisë Kosovë! E ardhmja mund të sjellë paqe dhe prosperitet. #...

  Kurti për Euronews: Po të kishte referendum, do votoja pro bashkimit të Kosovës me Shqipërinë

  Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, nuk është se përmendi bashkimin kombëtar gjatë fushatës për zgjedhjet e 14 shkurtit. Por në një intervistë, ai ka...

  Njohësi i diplomacisë: Mosurimi nga Turqia për Kurtin, është shenjë e ftohjes së marrëdhënieve dypalëshe

  Afrim Hoti, profesor universitar dhe njohës i diplomacisë, ka komentuar mungesën e deklarimit të Turqisë rreth zgjedhjeve të 14 shkurtit dhe fitoren e Lëvizjes Vetëvendosje. Ai...

  Bideni uron Osmanin për ditën e Pavarësisë: Duhet bërë punë për njohje reciproke me Serbinë

  Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, i ka dërguar një telegram urimi ushtrueses së detyrës së presidentes, Vjosa Osmani, për 13- vjetorin...

  Daçiq: Nuk më befasuan deklaratat e Kurtit – s`do të jetë lehtë për dialogun

  Kryetari i Kuvendit të Serbisë , Ivica Daçiq thotë se nuk ishte i befasuar nga deklarata e Albin Kurtit, i cili tha se prioritet i...

  Kjo është historia e Ditës së Shën Valentinit

  Kjo është historia e Ditës së Shën Valentinit 14 shkurti njihet si Dita e të Dashuruarve, ku përveç dashurisë këtë ditë e bëjnë të veçantë edhe...

  Ranglista e re e Webometrics: UT shënon ngritje prej 1020 vendesh dhe mban vendin e tretë në nivel nacional

  Në ranglistën e Webometrics, Universiteti i Tetovës është ngjitur në pozitën e tretë në nivel nacional, ndërsa në nivel botëror Universiteti ynë ka shënuar ngritje...

  Ziadin Sela uron Kurtin dhe Osmanin: Me fitoren e VV-së, kthehet shpresa për ndryshim te shqiptarët

  Kryetari i Aleancës për Shqiptarë, njëherësh deputet në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut, Ziadin Sela, ka uruar Albin Kurtin dhe Vjosa Osmanin për fitore. Përmes një...

  Bideni reagon pas gjyqit të Trumpit: Demokracia është e brishtë

  Presidenti amerikan, Joe Biden, ka thënë se “demokracia është e brishtë” pas lirimit nga akuzat të ish-presidentit, Donald Trump, gjatë fundjavës. Në gjyqin historik për herë...

  Voton Albin Kurti: Kosova si shtet i pavarur këtë të diel i kthehet populli

  Kandidati për kryeministër nga radhët e Lëv izjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka votuar para pak çastesh. Kurti para mediave ka thënë se sot është ditë...

  Find me on

  Latest articles

  Newsletter

  Subscribe to stay updated.