More

  admin - Faqe 7

  89 Posts
  0 Comments

  Zvicër/ Edhe Një Doktorante Shqiptare Në Universitetin E Zyrihut

  Gjithnjë e më tepër të rinjtë shqiptarë në Zvicër po e dëshmojnë veten duke arritur suksese në fusha të ndryshme të jetës. Donika Sejdiu është njëra...

  SHBA – VRASJA E QËLLIMSHME NUK KA JUSTIFIKIM, AJO NUK FSHIHET AS ME NDËSHKIM!

  Shkruan: Agron Sherifi Vrasja e një gruaje apo vrasja e demokracisë?! Si të doni quajeni, çfarëdo pushteti që të vijë nuk e justifikon veprimin e shëmtuar!...

  Shpërndahet Kuvendi, Kosova mban zgjedhjet më 14 shkurt

  Ushtruesja e detyrës së Presidentit, Vjosa Osmani ka marrë vendim që më 14 shkurt të mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme. Zyra e Presidencës ka njoftuar se u.d...

  Vdes i aksidentuari para një jave në Suharekë

  Ka ndërruar jetë në QKUK, i aksidentuari para një jave në autostradën Suharekë-Vërmicë. “Viktima mashkull kosovar i cili ishte duke u trajtuar ne QKUK, me datë...

  Arrestohet një person në Gostivar

  Më 04.01.2021 në ora 11.45, zyrtarët policor nga SPB Tetovë – Departamenti i Punëve të Brendshme Gostivar, në bazë të një urdhëri të Gjykatës Themelore...

  Prindërit, arsyeja pse fëmijët janë të paedukuar

  Situatë shembull: fëmija është në park lojërash dhe bën gjithçka për të dal mbi të tjerët; i shtyn, ju bërtet dhe në fund ja del...

  Pse Kasami është i etur për pushtet?

  Selim Ibraimi, Vjenë- Partia Besa me drejtuesit e dukshëm, para se të kalonte në taborin e plotë të partive maqedonase, qëndronte afër partive tjera opozitare dhe...

  JORGE LUIS BORGES

  JORGE LUIS BORGES NJERIU QË I LËVIZI KUFIJTË E QË PARAJSËN E MENDONTE SI BIBLIOTEKË Jorge Luis Borges (Jorge Francisco Isidoro Luis Borges Acevedo, Buenos-Aires, 24 gusht...

  UT e shënoi 26-vjetorin e themelimit, veprimtari z. Ali Ahmeti u laureua me titullin Doctor Honoris Causa

  Universiteti i Tetovës, me një ceremoni solemne, duke respektuar të gjitha masat anti-covid e shënoi 26-vjetorin e themelimit të tij. Për nder të kësaj dite...

  Foshnja e parë e lindur në Zvicër më 2021-ën është shqiptare

  Foshnja e parë e 2021-tës në Zvicër është e nacionalitetit shqiptar. “Foshnja e parë e vitit 2021 në Zvicër lindi më 1 janar 2021 në 00:00...

  Find me on

  Latest articles

  Newsletter

  Subscribe to stay updated.