More

  Lajme

  Berisha kritikon dy investimet e mëdha amerikane në Shqipëri: Janë korruptive

  Sali Berisha i ka cilësuar korruptive dy investimet amerikane në Shqipëri, të dhëna me prokurim të drejtpërdrejt nga ana e qeverisë shqiptare; ndërtimin e...

  Yuri Kim i tregon prangat Berishës: Ai është kthyer në personazh qesharak, mos dëgjoni fantazitë e tij pasi nuk shpëton nga SHBA

  Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka folur në Euronews për shpalljen non grata të Sali Berishës. Erla Mëhilli: E qartë. Zonja ambasadore, do të kaloj tani tek...

  “Ilir Meta do të shpallet Non Grata”, presidenti i shkarkuar reagon për herë të parë…

  Ilir Meta i është përgjigjur dilemave që qarkullojnë se ai është politikani i radhës i shpallur “Non Grata” nga Amerika.Presidenti i shkarkuar nga Kuvendi...

  Kodra e Diellit, intenca dashamirëse e një kaosi te dhimbshëm

  Opinion nga Mislim Zendeli, profesor universitar: Pamjet nga fotot ku paraqiten gjendje kataklizmash nga filmat horror të njerëzve që ikin nga katastrofat natyrore, nga njëra...

  Yuri Kim sërish mesazh drejtuar liderit të opozitës! “ Të refuzojmë dhunën politike”

  Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shqipëri, Yuri Kim, këtë të hënë përmes një postimi në rrjetet sociale ka nderuar figurën e...

  Komisioni Europian jep lajmin e madh për të gjithë Shqiptarët/ Rama sot merr…

  Një lajm i mirë vjen nga Komisioni Europian e cila ka miratuar një paketë ndihmese për Shqipërinë me vlerë 103.3 milion euro për të...

  Rama i tregon gazetarit të ‘Financial Times’: Ja çfarë dua të më shkruajnë mbi gurin e varrit!

  E përditshmja britanike “Financial Times” i ka kushtuar një artikull Shqipërisë dhe pritjes që vendi ynë i bëri afganëve që ikin nga lufta. Kryeredaktori...

  Suksesi i kësaj qeverie në përpjekjet për t’i përmirësuar jetët e qytetarëve do t’i gëzojë të gjithë qytetarët e lirë e të zakonshëm të...

  Të dashur miqtë e mi! Sot është dita ime e parë në punë në detyrën e re. Suksesi i kësaj qeverie në përpjekjet për t'i përmirësuar...

  Vjosa dhe Albini e gjunjëzuan Serbinë, nuk ka referndum në Kosovë!

  Votuesit serbë nga Kosova do të mund të votojnë në qytetet serbe Komisioni Zgjedhor i Serbisë ka vendosur që serbët nga Kosova do të mund...

  Dhimo Kovaçi kryeministri i ri i ‘Severnës’!

  Shkruan: Medai SHAHOLLI Dhimo Kovaçi kryeministri i ri i 'Severnës'! qyfyre bulevardi Sonte vonë pas shumë debatesh pritet që parlamenti i 'Severnës' të miratoj me një shumicë...

  Latest articles

  Newsletter

  Subscribe to stay updated.