More

  Lajme

  Ambasadori Izraelit Në Beograd I Mbyll Gojën Vuçiqit: Puna E Kosovës Ka Marr Fund Është Kryer

  Ambasadori i ri i Izraelit në Beograd, Yahel Vilan, ka thënë se Izraeli e ka njohur pavarësinë e Kosovës më 4 shtator dhe se...

  Rama: Ka një arsye pse lëkura ime shkëlqen

  Kryeministri e ka nisur në mënyrën më të papritur fjalimin e tij! Kreu i qeverisë, duke iu referuar mediave, tha se lajmi i fundit...

  I PADËSHIRUESHËM (I PAPËRSHTATSHËM)!

  Termi i sipërpërmendur i cili përmendet shpesh kohës së fundit, për mua dhe shumë të tjerë të rinj, bëhet për shumë arsye ndër të...

  Albin Kurti dhe Vjosa Osmani sigurojnë 200 mijë vaksina Pfizer: Nga java e ardhshme vaksinimi masiv i qytetarëve

  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe presidentja Vjosa Osmani, duket se kanë arritur të sigurojnë 200 mijë vaksina antiCOVID. Këto vaksina janë të prodhuesit...

  Komandantja Supreme e ushtrisë sonë ju përgjigj ashpër kërcënimit të Vucicit, Nëse doni luftë, luftë ju japim këtu jemi sy pa trembur.

  Ushtruesja e detyrës së presidentit të vendit dhe kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka reaguar ndaj kërcënimit të presidentit të Serbisë, Aleksandar...

  Veprimtaria hulumtuese e Universitetit të Tetovës realizohet në përputhje me kriteret shkencore

  Veprimtaria hulumtuese e Universitetit të Tetovës realizohet në përputhje me kriteret shkencoreUniversiteti i Tetovës e ndjek me vëmendje publikimin e “informacioneve”, që hedhin dyshime...

  Provokimi i Vuçiç, reagon Rama: Ai shoku në Beograd loz me kukulla në Facebook

  Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas deklaratës së presidentit serb Aleksandër Vuçiç, i cili dy ditë më parë publikoi hartën e Kosovës të mbuluar...

  SHBA dërgon në Norvegji “mesazhe bombarduese” për Rusinë

  Forcat Ajrore të Shteteve të Bashkuara të Amerikës kanë dërguar për herë të parë avionë bombardues B-1 në Norvegji, për t’i dërguar një mesazh...

  Bashkimi kombëtar – detyrim i kohës

  Çështja e bashkimit të shqiptarëve në një shtet është detyrë e kohës që rrjedhë nga aspirata historike dhe rrethanat ku jeton kombi shqiptar. Natyrisht se...

  Marin Mema me porosi për politikanët shqiptarë në Maqedoni: “Faleminderit tradhëtarë”

  Keni kohë që “rregjeni” duke folur për të drejtat e shqiptarëve në Fyrom kur në fakt keni punuar vetëm kundër interesave të tyre. Keni...

  Latest articles

  Newsletter

  Subscribe to stay updated.