More

  LAJME

  Senati i Universitetit të Tetovës zgjodhi Prof.dr. Kushtrim Ahmetin u.d. Rektor

  NJ O F T I M Njoftohet opinioni publik, se më 24 nëntor 2022 u mbajt mbledhja e Senatit të Universitetit të Tetovës. Në këtë mbledhje,...

  Kosova e ndalon në kufi rusen e akuzuar për spiunazh

  Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka njoftuar se në pikë kalimin kufitar në veri të Kosovës është ndaluar Daria Aslamova. Sipas Sveçlës, shumë...

  Kurti: dy muaj kohë për serbët që t’i ndërrojnë targat e Millosheviqit

  Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka folur për tensionimin e situatës në veriun e Kosovës të dielën e 31 korrikut, ku si shkak i...

  TA BËSH ARMIKUN VËLLA DHE VËLLANË ARMIK KJO ËSHTË TRADHËTI

  Shpëtim POLLOZHANI Vojvodina që iu fal Sërbisë pas Luftës I Borërore ka 22.000 kilometra katrorë tokë pjellore.A mund ti konkurojë Shqipëria Serbisë me drithëra dhe...

  Lufta në Ukrainë: Great Reset, Faza 2

  Shkruar nga Ernst Wolf (perktheu nga gjermanishtja Agron Kurtishi) Lufta në Ukrainë: Great Reset, Faza 2 Aktualisht ekzistojnë tre tregime rreth luftës në Ukrainë. Narrativa #1: NATO...

  Kurti flet për Vuçiçin në La Repubblica: “Ai është Kukull e Kremlinit, paratë i do nga Europa e armët nga Rusia”

  Kryeministri Albin Kurti, në një intervistë për gazetën italiane “La Repubblica”, e ka quajtur Presidentin serb, Aleksandar Vuçiq “kukull të Kremlinit”, që drejton një...

  Kryeministri Dritan Abazoviç pasi “dërgoi” në shtëpi qeverinë pro-ruse ia mbyIl derën Putinit “Do i vendosim sanksione shtesë Rusisë”

  Mali i Zi është i gatshëm t’i zgjerojë sanksionet kundër Rusisë për të mbështetur deri në fund politikën e jashtme të Bashkimit Evropian, tha...

  Lajmi i fundit: SHBA iu ka dhënë dritën jeshile vendeve të NATO-s për të dërguar avionë luftarakë në Ukrainë

  Lajmi i fundit: SHBA iu ka dhënë dritën jeshile vendeve të NATO-s për të dërguar avionë luftarakë në Ukrai Nëse vritet Zelenskyy ukrainasit kanë plan,...

  Vjen paralajmerimi i frikshem për Serbinë: ‘Nuk jam penduar për bombardimin e Serbisë, do t’i bombardoja prapë’

  Bill Clinton do të mbahet mend si një ndër figurat ndërkombëtare më me ndikim në çlirimin e Kosovës nga okupimi serb. Mirëpo, ndikimi indirekt...

  SOT NDËRRON JETË POETI I NJOHUR RRAHIM GANIU

  Sot mora lajmin e hidhurpër vdekjen e mikut tim, poetit, shkrimtarit, publicistit , gazetarit Rrahim Ganiu. Ai njihet si gazetar, redaktor shumëveçar i Radio Shkupit...

  Latest articles

  Newsletter

  Subscribe to stay updated.