More

  LAJME - Faqe 2

  Rusia po përdor Serbinë për destabilizimin e Kosovës

  Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani, në një intervistë për radion britanike “Times Radio”, ka thënë se Kosova është thellësisht e shqetësuar për ngjarjet që...

  “Ish-qeveritë n’Kosovë nuk e nderuan, u tha jeni të korruptuar”

  Kryetari i Republikanëve të Kosovës Faton Kurti, ka kërkuar nga presidentja dhe kryeministri i Kosovës, që të dekorojnë kongresmenin republikan Joseph DioGuardin. Kurti ka thënë...

  Asistenti i UT-së Mr. Sc. Dardan Dehari do të garojë në Lojërat Olimpike Dimërore Pekin 2022

  Skiatori i njohur nga Tetova, njëherazi edhe asistent në Universitetin e Tetovës, në Fakultetin e Kulturës Fizike, Mr.Sc. Dardan Dehari do të merr pjesë...

  …nëse Berisha rikthehet në krye të PD/ Përgjigjet Gabriel Escobar: Atëherë nuk mund të

  Gjendja e tanıshme e ngrıre, status quo, ne Dıalog nuk po funksıonon. Eksodı ı vazhdueshem ı te rınjve kosovare po vazhdon. Presım qe sı...

  Presidenti i Malit të Zi: BE-ja ta miratojë liberalizimin e vizave për Kosovën

  Presidenti i Malit të Zi, Millo Gjukanoviq tha se Bashkimi Evropian duhet ta miratojë liberalizimin e vizave për Kosovën dhe t’i japë shtysë shtesë...

  Basha e thotë hapur, kërkon fitoren në tavolinë/ SHBA të na ndihmojë në këtë propozim

  Gjate nje takımı me te rınjte e FRPD ne Tırane, kryetarı ı Partıse Demokratıke Basha deklaroı se ka ardhur koha qe fjalet te ndahen...

  Berisha kritikon dy investimet e mëdha amerikane në Shqipëri: Janë korruptive

  Sali Berisha i ka cilësuar korruptive dy investimet amerikane në Shqipëri, të dhëna me prokurim të drejtpërdrejt nga ana e qeverisë shqiptare; ndërtimin e...

  Yuri Kim i tregon prangat Berishës: Ai është kthyer në personazh qesharak, mos dëgjoni fantazitë e tij pasi nuk shpëton nga SHBA

  Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka folur në Euronews për shpalljen non grata të Sali Berishës. Erla Mëhilli: E qartë. Zonja ambasadore, do të kaloj tani tek...

  “Ilir Meta do të shpallet Non Grata”, presidenti i shkarkuar reagon për herë të parë…

  Ilir Meta i është përgjigjur dilemave që qarkullojnë se ai është politikani i radhës i shpallur “Non Grata” nga Amerika.Presidenti i shkarkuar nga Kuvendi...

  Kodra e Diellit, intenca dashamirëse e një kaosi te dhimbshëm

  Opinion nga Mislim Zendeli, profesor universitar: Pamjet nga fotot ku paraqiten gjendje kataklizmash nga filmat horror të njerëzve që ikin nga katastrofat natyrore, nga njëra...

  Latest articles

  Newsletter

  Subscribe to stay updated.