More

  LAJME - Faqe 20

  Serbisë i hy frika në palcë/ Ja çfarë shkruajnë për armatosjen e Ushtrisë së Kosovës nga Turqia

  Gazeta serbe “Kurir” ka shkruar se shteti i Kosovës ka nënshkruar kontratën për bIerjen e 14 mjeteve ushtarake të bIinduara, ndërsa në fillim të...

  Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporë, Donika Gërvalla-Schwarz, ka bërë të ditur se janë në rrugë të mira drejt njohjeve të reja ndaj...

  Ajo në Rubikon të Klan Kosovës ka theksuar se janë duke punuar me intensitet për të arritur njohje të reja për vendin. “Ne jemi në...

  Me rastin e përvjetorit të lindjes së Mbretit Zog

  Të dashur Miq, Me rastin e përvjetorit të lindjes së Mbretit Zog, më 8 tetor 1895, kam kënaqesinë të kujtoj disa nga veprat e gjyshit...

  Vjen lajmi i madh për Kosovën, ja pse Serbia nuk guxon ta fusë ushtrinë në territorin e Kosovës

  Marrëveshja e Kumanovës (ose Marrëveshja ushtarako-teknike në Kumanovë) i dha fund dh unës serbe në Kosovë si një parakusht për ndaljen e bo mbardimeve...

  Ngrihet alarmi në Beograd!! Kosova nënshkruan marrëveshje me Kroacinë Për blerje armësh për forcimin e Ushtrisë

  Në duart e ushtarëve të Kosovës, së shpejti pritet të jenë ar më e pajisje të ndryshme, prodhim kroat. Ato do të vijnë, përmes realizimit...

  A po dorëzohet Vuçiqi përballë Kurtit dhe a po përgatitet për njohjen e Kosovës?

  Sot është mbajtur Samiti në Slloveni, BE dhe Ballkani Perëndimor. Pjesë e takimit ishte edhe kryeministri Albin Kurti dhe presidenti serb Aleksandër Vuçiq. Madje, ky i...

  Gjenerali amerikan Eric Friedman: Kosovës i duhen njerëz si Albini që i bejnë ballë ndikimit rus në Ballkan

  Rusia në vitet e fundit ka punuar shumë për të kthyer apo për të rritur ndikimin në Evropë, në përgjithësi dhe po ashtu edhe...

  Latest articles

  Newsletter

  Subscribe to stay updated.