More

  LAJME - Faqe 3

  Yuri Kim sërish mesazh drejtuar liderit të opozitës! “ Të refuzojmë dhunën politike”

  Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shqipëri, Yuri Kim, këtë të hënë përmes një postimi në rrjetet sociale ka nderuar figurën e...

  Komisioni Europian jep lajmin e madh për të gjithë Shqiptarët/ Rama sot merr…

  Një lajm i mirë vjen nga Komisioni Europian e cila ka miratuar një paketë ndihmese për Shqipërinë me vlerë 103.3 milion euro për të...

  Rama i tregon gazetarit të ‘Financial Times’: Ja çfarë dua të më shkruajnë mbi gurin e varrit!

  E përditshmja britanike “Financial Times” i ka kushtuar një artikull Shqipërisë dhe pritjes që vendi ynë i bëri afganëve që ikin nga lufta. Kryeredaktori...

  Suksesi i kësaj qeverie në përpjekjet për t’i përmirësuar jetët e qytetarëve do t’i gëzojë të gjithë qytetarët e lirë e të zakonshëm të...

  Të dashur miqtë e mi! Sot është dita ime e parë në punë në detyrën e re. Suksesi i kësaj qeverie në përpjekjet për t'i përmirësuar...

  Vjosa dhe Albini e gjunjëzuan Serbinë, nuk ka referndum në Kosovë!

  Votuesit serbë nga Kosova do të mund të votojnë në qytetet serbe Komisioni Zgjedhor i Serbisë ka vendosur që serbët nga Kosova do të mund...

  23 vite nga masakra e Reçakut

  23 vite nga masakra e Reçakut, ende kriminelët serb shetisin të lirë, ende shteti serb me mendësi të vjetër, pretendime, tendenca dhe qendrime të...

  Falënderoj deputetët e Kuvendit të Republikës së Kosovës, për miratimin e rezolutës së përbashkët. Me 76 vota PËR dhe një abstenim, u përmbyll seanca...

  Ja se cfare e pret Kosoven dhe Albin Kurtin ne vitin 2022!

  Ja se cfare e pret Kosoven dhe Albin Kurtin ne vitin 2022!Zonja Meri tregon se çka e pret Kosovēn nē 2022-ēn, e pērmend edhe...

  A do të hyj NATO në përballje me Rusinë?!

  Një zyrtare amerikane tha se anëtarët e NATO-s “qëndrojnë të bashkuar” para bisedimeve me Rusinë mbi të ardhmen e sigurisë evropiane, teksa shqetësimet janë...

  Lista Serbe paralajmëron tensione, nëse nuk lejohet mbajtja e referendumit serb

  Përfaqësuesit e Listës Serbe pas një takimi të gjatë të premten me presidentin serb, Aleksandër Vuçiç, kanë dalur në konferencë për media duke thënë...

  Latest articles

  Newsletter

  Subscribe to stay updated.