More

  Lajme - Faqe 2

  Dimic: Kosova nuk është e Serbisë, 90 për qind e akademikëve serbë e mbështesin mendimin e Kosticit

  Akademiku serb Lubodrag Dimiq thotë se në deklaratën e kryetarit të ASHAS, Vlladimir Kostiq, se Kosova nuk është e Serbisë, “ai në fakt sheh...

  Grubi, Carovska dhe Ademi dakordohen për reformat në arsim dhe largimin sistematik të jo konsekuencave në librat shkollor

  Zëvendëskryeministri i parë dhe Ministër për sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot në kabinetin e tij zhvilloi një takim pune...

  Veshja tradicionale e Rita Orës tërheq vëmendjen e mediave të huaja

  “Rita Ora festoi Ditën e Pavarësisë së Kosovës të mërkurën ndërsa pozoi me veshje tradicionale për të shënuar rastin vjetor.” Kështu nis artikulli i...

  Universiteti i Tetovës e shënoi 26 – vjetorin e ligjëratave të para

  Universiteti i Tetovës, sot e shënoi 26-vjetorin e fillimit të ligjëratave të para. 26 vjet më parë, ëndrra e kahmotshme e shqiptarëve të vendit...

  Vuçiqi e fton Bidenin ta vizitojë Serbinë, duke e uruar, ia përmend “plagët e mosmarrëveshjes”

  Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, e ka uruar Presidentin e ri të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, duke shprehur shpresën e tij...

  Miku i madh i shqiptarëve Eliot Engel, vjen me urim të veçantë për Pavarësi

  Eliot Engel ka uruar shtetin e Kosovës për 13 vjetorin e Pavarësisë. “Gëzuar Ditën e Pavarësisë Kosovë! E ardhmja mund të sjellë paqe dhe prosperitet....

  Kurti për Euronews: Po të kishte referendum, do votoja pro bashkimit të Kosovës me Shqipërinë

  Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, nuk është se përmendi bashkimin kombëtar gjatë fushatës për zgjedhjet e 14 shkurtit. Por në një intervistë, ai...

  Njohësi i diplomacisë: Mosurimi nga Turqia për Kurtin, është shenjë e ftohjes së marrëdhënieve dypalëshe

  Afrim Hoti, profesor universitar dhe njohës i diplomacisë, ka komentuar mungesën e deklarimit të Turqisë rreth zgjedhjeve të 14 shkurtit dhe fitoren e Lëvizjes...

  Bideni uron Osmanin për ditën e Pavarësisë: Duhet bërë punë për njohje reciproke me Serbinë

  Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, i ka dërguar një telegram urimi ushtrueses së detyrës së presidentes, Vjosa Osmani, për 13-...

  Daçiq: Nuk më befasuan deklaratat e Kurtit – s`do të jetë lehtë për dialogun

  Kryetari i Kuvendit të Serbisë , Ivica Daçiq thotë se nuk ishte i befasuar nga deklarata e Albin Kurtit, i cili tha se prioritet...

  Latest articles

  Newsletter

  Subscribe to stay updated.