More

  Lajme - Faqe 3

  Ranglista e re e Webometrics: UT shënon ngritje prej 1020 vendesh dhe mban vendin e tretë në nivel nacional

  Në ranglistën e Webometrics, Universiteti i Tetovës është ngjitur në pozitën e tretë në nivel nacional, ndërsa në nivel botëror Universiteti ynë ka shënuar...

  Ziadin Sela uron Kurtin dhe Osmanin: Me fitoren e VV-së, kthehet shpresa për ndryshim te shqiptarët

  Kryetari i Aleancës për Shqiptarë, njëherësh deputet në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut, Ziadin Sela, ka uruar Albin Kurtin dhe Vjosa Osmanin për fitore. Përmes...

  Bideni reagon pas gjyqit të Trumpit: Demokracia është e brishtë

  Presidenti amerikan, Joe Biden, ka thënë se “demokracia është e brishtë” pas lirimit nga akuzat të ish-presidentit, Donald Trump, gjatë fundjavës. Në gjyqin historik për...

  Voton Albin Kurti: Kosova si shtet i pavarur këtë të diel i kthehet populli

  Kandidati për kryeministër nga radhët e Lëv izjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka votuar para pak çastesh. Kurti para mediave ka thënë se sot është...

  Qeveria e Maqedonisë së Veriut: Nesër marrim vaksinat nga Serbia!

  Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut përmes një kumtese ka informuar se gjatë ditës së nesërme do të pranojnë dërgesën e parë me...

  Për kaq pak vota Trump shpëtoi pa u shpallur fajtor nga Senati

  Senati amerikan nxori Trumpin të pafajshëm nën akuzat se kinse ish-presidenti nxiti trazirat më 6 janar në Kaptiol. Senati votoi 55 me 45 në...

  Sipas Clark, Serbia do të përfitonte nga njohja e Kosovës

  Ish-komandanti i lartë i NATO’s, Wesley Clark thotë se një njohje e ndërsjellë mes Kosovës dhe Serbisë, është rruga drejt përparimit dhe integrimit dhe...

  Reagon Sela: Lubomir Fërçkovski nuk mund ta përfaqësojë Maqedoninë në SHBA

  Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela, e ka quajtur skandal përzgjedhjen e Lubomir Frçkovskit nga ana e Qeverisë për ambasador në SHBA. Lideri i...

  Ish-diplomati serb e analizon letrën e Bidenit: Ai s’ka ndryshuar, po kërkon maksimumin për shqiptarët

  Urimi i pazakontë i presidentit të SHBA-së, Joseph Biden, dërguar presidentit serb, Aleksandar Vuçiq me rastin e ditës së shtetësisë së Serbisë, nuk mund...

  Nga Qeveria Gjermane flasin rreth takimit Macron-Vuçiq dhe ‘zgjidhjes inovative’

  Ditë më parë në Paris, presidenti i Francës, Emmanuel Macron, ka pritur në një takim zyrtar kreun e shtetit serb, Aleksander Vuçiq, me të...

  Latest articles

  Newsletter

  Subscribe to stay updated.