More

  Shëndet

  Opinion: Spitali i Tetovës gjendet në vdekje klinike

  Sinqerisht kupa që moti është mbushur, sonte nuk munda që ta gëlltis. Po shkruajte te thuan je bërë analist, po heshte te thuan je frikacak,...

  Vandam: Nëse dëshironi të hani shëndetshëm, ndjekeni shembuIIin e profetit Muhamed

  Çfar tha Jean Claude Vandami: Nëse dëshironi të hani shëndetshëm, ndjekeni shembullin e profetit Muhamed (VIDEO) Aktori i mirënjohur botëror Jean Claude Vandam ishte pyetur...

  Maqedonia e Veriut para një vale të re, spitalet fillojnë të mbushen

  Nga java e kaluar Evropa është lider në nivel botëror për nga numri i të infektuarve dhe rasteve të vdekjes nga Covid-19, bëri me...

  Ja çfarë ndodh me trurin, zemrën dhe barkun tuaj kur hani 3 banane në ditë!

  A e dini se nëse hani të paktën tre banane në ditë, mund ta zvogëloni ndjeshëm rrezikun për të pasur një go’ditje në tru...

  Lutjet nga Kur’ani (lutjet më të mira të mundshme , thuani sa herë që keni nevojë për ndihmë nga Zoti i Lartësuar)

  Lutjet nga Kur’ani (lutjet me te mira te mundshme , thuani sa here qe keni nevoje per ndihme nga Zoti i Lartesuar)Lutjet nga Kur’ani:–...

  Kur i vjen fundi pandemisë? Ja si përgjigjet Pëllumb Pipero

  Në mbrëmjen e sotme në emisionin “Real Story” u diskutua mbi situatën e pandemisë në vend, si dhe shifrat e larta të rasteve të...

  Ardiana, nëna e trinjakëve nga Zvicra: Jam krenare me të tre!

  Ajo flet për shtatzëninë, lindjen dhe gjithashtu edhe për gëzimin që kanë dy fëmijët e saj më të mëdhenj me tre të posalindurit Ardiana Alijaj...

  COVID-19 shkakton dëmtim akut të veshkave

  Nga Alket Koroshi, mjek nefrolog Raportet e hershme kanë treguar se dëmtimi akut i veshkës (AKI) dhe anomalitë e tjera të veshkave janë të lidhura...

  Simptoma e çuditshme e COVID-19

  Shumica e njerëzve që preken nga COVID-19, por i mbijetojnë virusit nuk u garantohet gjithmonë një shërim i plotë. “Ndërsa shumica e personave me...

  Latest articles

  Newsletter

  Subscribe to stay updated.