Lajme nga bota

Reflektimi i akteve terroriste islamike të 11 shtatorit 2001 në Luginë të Preshevës dhe propaganda pro-talebane e policies së Serbisë

Shkruan: Skender JASHARI Përkundër që kisha lexuar dhe dëgjuar për shumë hoxhallarë bashkëpunëtorë të Serbisë dhe hoxhallarë të ushtrisë së Serbisë, që kishin islamizuar përdhunu të...

Kuriozitete

Reflektimi i akteve terroriste islamike të 11 shtatorit 2001 në Luginë të Preshevës dhe propaganda pro-talebane e policies së Serbisë

Shkruan: Skender JASHARI Përkundër që kisha lexuar dhe dëgjuar për shumë hoxhallarë bashkëpunëtorë të Serbisë dhe hoxhallarë të ushtrisë së Serbisë, që kishin islamizuar përdhunu...

Na ndiqni

Me te shikuarat

Abonohuni

Abonohuni per te pranuar lajmet me te fundit nga ne

Të rejat e fundit

KOLUMNA

Reflektimi i akteve terroriste islamike të 11 shtatorit 2001 në Luginë të Preshevës dhe propaganda pro-talebane e policies së Serbisë

Shkruan: Skender JASHARI Përkundër që kisha lexuar dhe dëgjuar për shumë hoxhallarë bashkëpunëtorë të Serbisë dhe hoxhallarë të ushtrisë së Serbisë, që kishin islamizuar përdhunu të...

Kur Perënditë gjunjëzohen përpara satanit…!

(Me keqardhje zemërtherrëse, në emër të inteligjencës gjithshqiptare, në emër të së vërtetës dhe në emër të shpresave të thyera – shprehje ngushëllimi pacientëve –...

Më të lexuarat

UNIVERSITET

Reflektimi i akteve terroriste islamike të 11 shtatorit 2001 në Luginë të Preshevës dhe propaganda pro-talebane e policies së Serbisë

Shkruan: Skender JASHARI Përkundër që kisha lexuar dhe dëgjuar për shumë hoxhallarë bashkëpunëtorë të Serbisë dhe hoxhallarë të ushtrisë së Serbisë, që kishin islamizuar përdhunu...

Kur Perënditë gjunjëzohen përpara satanit…!

(Me keqardhje zemërtherrëse, në emër të inteligjencës gjithshqiptare, në emër të së vërtetës dhe në emër të shpresave të thyera – shprehje ngushëllimi pacientëve...

Koalicioni Alternativa-Aleanca nën „Magjinë e Thundrës së Akilit!“

Shkruan: Florim AJDINI Temperaturat e larta,  ngadalë  ia lëshojnë vendin freskisë së vjeshtës dhe rikthimin e shpresave që  qytetarët ushqejnë për një jetë më të...

Parathënie e romanit: “Një grua me emrin ANNA” Nga studiuesja dhe kritikja e letërsisë shqipe Dr. Rovena Mikeli VATA

Autorja që në fillim të romanit vendos të na njohë me perceptimin e personazhit kryesor, ku shfaq “DILEMËN” e saj të shumëfishtë, në lidhje...

Mehaj: Zoti e bekoftë përjetësisht miqësinë e Kosovës me SHBA-në e të paqim gjithmonë Gjeneral Clark

Postimi i plotë i Ministrit Mehaj: Mirë se erdhe Heroi ynë, Gjenerali ynë historik, Wesley Clark! Fitimtari i betejës vendimtare për fatin e vendit...

Tipet e avionëve të shteteve anëtare të NATO-s që bombarduan Jugosllavinë

Gjatë Operacionit Forcat Aleate, në konfliktin e Kosovës, tre pale ndërluftuese ishin në terren, dy prej tyre UÇK-ja dhe forcat jugosllave ishin në operacione...

Figurat letrare dhe aforizmat si pershkrim i personalitetit dhe dukurive shoqerore

Shkruan: Dervish ALIMI Figurat letrare nepermjet te personifikimit te kafsheve per pershkrimin e karakterit dhe personalitetit njerezor si protagonist i ngjarjeve politike te kohes jane...

PËRDHUNIMET, NGACMIMET SI DHE FENOMENET NEGATIVE SHOQËRORE!

Lidhur me zerat e fundit qe degjojme apo thene ndryshe - dukurite e turpshme si (ngacmimet dhe abuzimet e te miturve, droga, alkoholi, prostitucioni,...

U zgjodhën dy anëtarë të Senatit të Universitetit të Tetovës nga Fakulteti Filologjik

Shkruan: Prof.dr. Arburim Iseni Më 20 maj 2021, në mbledhjen e mbajtur të Këshillit mësimor-shkencor të Fakultetit Filologjik, nga katër anëtarë të propozuar për anëtarë...

ÇFARË ËSHTË POLITIKA?

Politika është t’i ushqesh njerëzit me shpresë, ose t’ua zgjasësh ate! Njerëzit mësohen të shpresojnë, të presin për diçka që realisht nuk do të...

Te gjitha kategorite