Kurti I Drejtohet Zoran Zaevit: Tregoje Të Vërtetën, Kush I Ngriti Kurth “Grupit Të Kumanovës”

0
302

Kurti përmes një postimi në facebook, ka kërkuar nga kryeministri maqedon, Zoran Zaev, që të tregojë të vërtetën, se kush ua ngriti kur*thin “Grupit të Kumanovës”.

Pas debatit të ash.për që u zhvillua ditën e djeshme, ku deputetja e PDK-së, Blerta Deliu – Kodra, iu drejtua min.sitres Albulena Haxhiu se kunati i saj po het*ohet për te.rrorz.iëm në Maqedoni, ka reaguar sot përsëri kryetari i Republikanëve të Kosovës, Faton Kurti.

Kurti përmes një postimi në facebook, ka kërkuar nga kryeministri maqedon, Zoran Zaev, që të tregojë të vërtetën, se kush ua ngriti kurthin “Grupit të Kumanovës”.

Ai thekson se aktak.uzën për te.rro.rizëm duhet të ia heqin këti grupi.

Postimi i plotë:

Kryeministri Zoran Zaev të dalë publikisht dhe të na tregojë të vërteten se kush ua ngriti kurthin “Grupit të Kumanovës”?

Këta djemë mund të dënohen për gabimin që e kanë bërë dhe për të cilin mjaftueshëm deri më tani u mbajtën në burg – aktakuzën për terrorizëm duhet ta hiqni.

Republikanët bëjnë thirrje:

PS. Terroristët e vërtetë sot enden të lirë nëpër Serbi të cilët masakruan me mijëra civilë shqiptarë, pleq, fëmijë, gra dhe burra.

Ish Kryeministri Maqedonisë Gruevski me qeverinë e tij vranë dhe terrorizuan shqiptarët e Iliridës dhe kurrë nuk u akuzuan për këto krime! /Instant.online87media.com