More

  Speciale

  Të TJERA

  Kurti: Nuk jam ftuar në takimin e Ambasadës për Asociacionin

  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se nuk është ftuar në një takim që do ta organizojë Ambasada amerikane në Prishtinë më 31...

  Profesori Amerikan: Kosova ta bëjë Asociacion veç nëse bëhet edhe në Luginë, s’ka paqe pa njohje reciproke

  Profesori amerikan David L. Philips i cili punon në Universitetin prestigjioz të Kolumbias thotë se s’mund të ketë paqe të qëndrueshme nëse s’arrihet një...

  Casus Belli a la Servica!

  Shkruan: Florim AJDINI Sa shpejte mediumet maqedonase dhe qytetaret e rendomte, sensibilizojne dhe alarmojne situaten politike ne veri te Dardanise! E cuditshme kjo! Sikur te...

  Vlerësimet herostratisto-sharlataneske të akademikëve tanë!

  Parashikuesi më i mirë i sjelljes sonë, është sjellja jonë në të kaluarën! Nëse kështu vazhdojmë të sillemi, ardhmëria jonë do përfundojë ose në...

  Krimet e nderit si “terrorizëm islamik kundër Familjes”

  Kohëve të fundit ballafaqohemi me fenomenet kriminale të paramenduara dhe të qëllimshme, që ishin parapa me kohë që mund të na ndodhnin.  Pasiqë propaganda fetare...

  Senati i Universitetit të Tetovës zgjodhi Prof.dr. Kushtrim Ahmetin u.d. Rektor

  NJ O F T I M Njoftohet opinioni publik, se më 24 nëntor 2022 u mbajt mbledhja e Senatit të Universitetit të Tetovës. Në këtë mbledhje,...

  Në kuadër të programit Erasmus Plus, me projektin “COUNT ME IN, TEACH ME A WORD” misioni rradhës ishte në Comiso të Italisë

  Delegacioni me mësimdhënësit Blerim Livoreka, Teuta Ajeti, Muhamet Idrizi dhe Fadil Guri, si dhe shtetet partnere Turqia, Greqia dhe Lituania në kuadër të programit...

  Urtësia politike e Ali Ahmetit kundrejt politikanëve tjerë shqiptarë

  Shkruan: Sulejman Mehazi Zotëri Ali Ahmeti është duke i lënë me gishta në gojë të gjithë ata që e kritikojnë, ofendojnê, nënçmojnë e shajnë partinë...

  REX Unificat Populum!

  Shkruan: Florim AJDINI ̎Shqiptarëve të shekullit të ri,  u duhet një opsion politik i   ̒soft power-it monarkik, pro forma‘, për të përmirësuar, forcuar madje...

  “Last Lesson” e Ambasadores së SHBA-ve, Mary Kate Byrnes, Distopisë në Maqedoninë e Veriut!

  Shkruan: Florim  AJDINI "Bujrum Qyrk", thot populli, kur fjalën në një mezlisht,  duhet ta merr dikush që edhepse nuk e meriton, prapëseprapë fjala e tij ...

  INMEDIARES është i vetmi portal i cili është i pavarur nga çdo subjekt politik.

  Florent Rustemi

  CEO & Founder at ARS Entertainment

  Jeni portali më i mirë në Maqedoninë e Veriut. Ju dëshiroj shëndet dhe punë të mbarë.

  Ardian Deari

  Certified English Teacher

  Portal me të gjitha nishanet.

  Afrim Aliti

  MA in English Language and Literature

  Të gjitha kategoritë

  Komentet e fundit